HİZMETLERİMİZ


Ödünç Verme Hizmeti

Kütüphane kaynakları ödünç verme hizmetinden sadece Öğrencilerimiz ve Vakıf personeli yararlanabilmektedir. Tüm Üyeler kütüphaneden bir kerede en fazla dört (4) adet kitabı on beş gün (15 gün) süreyle ödünç alabilir. Aynı materyalin başka bir kullanıcı tarafından talep edilmemesi halinde kullanıcı materyali en fazla iki (2) defa uzatma hakkına sahiptir.

Kullanıcı kitap ödünç alma işlemlerini "Üye Kartı” ile yapar. Kullanıcı üzerindeki yayınları ve iade tarihlerini web sayfasında yer alan Kütüphane Hesabım başlığını seçerek görebilir.

Süreli Yayınlar ödünç verilmez, sadece kütüphane içinde kullanılır.

Ansiklopedi ve Sözlükler ödünç verilmez, sadece kütüphane içinde kullanılır.

Kütüphane ihtiyaçlar doğrultusunda çok kullanılan yayınların ödünç verme sürelerini kısaltabilir ya da kaldırabilir.

Üzerinde gecikmiş yayın bulunan kullanıcılara ödünç yayın verilmez.

Kütüphane, zorunlu durumlarda ödünçte olan yayını süresi dolmadan geri isteyebilir.

Ödünç alınan kitap kaybolmuş ise kitabın aynısı kullanıcı tarafından temin edilir. Kitap kaybolmuş ve piyasada da bulunamıyor ise yönetimin belirleyeceği muadili bir kitap kullanıcı tarafından temin edilir.

 

Literatür Taraması

Ülke dışındaki okuyucuların bilgiye ihtiyaç duyduğu konularda literatür taraması yapılarak, bulunan kaynakların telif hakkı göz önüne alınarak elektronik ortamda gönderilir.

 

ILL Hizmeti

Kütüphaneler arası ödünç hizmetinin amacı; kütüphane koleksiyonunda bulunmayan kaynakların ödünç alınarak/verilerek ya da fotokopi hizmeti ile sağlanarak okuyucuların bilgi ihtiyacını karşılamaktır.

Hizmet verdiğimiz gruba dâhil olan okuyucularımıza kütüphaneleri aracılığıyla ödünç kitap gönderilebilir, doküman sağlanabilir.